• Ana Menü
  Köşe Yazıları
  Foto Galeri
  Anket
  Bu Yıl Köye Gidecekmisiniz ?


  Sayac  İstatistikler Yükleniyor ..!

  Ümraniye`de Gümüşhaneliler Şöleni Gerçekleşti

  Ümraniye`de Gümüşhaneliler Şöleni Gerçekleşti

   

  Foto Galeri 1 - http://www.haber29.net/umraniye-guyad-soleni-1-resimleri,55.html

  Foto Galeri 2 - http://www.haber29.net/umraniye-guyad-soleni-2-resimleri,56.html

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şölende Sanatçı Seçil Yavuz birbirinden güzel şarkılarıyla sahnedeki yerini aldı. Seçil Yavuz’dan sonra Kemençesi ile hemşerilerimizi coşturan Hasan Yavuz, hemşerilerimize kemençe ziyafeti sundu. 

  Program GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt’ün davetlilere ve hemşerilerimize hoşgeldiniz konuşması ile devam etti. Tahsin Söğüt konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi ve programa katılım gösteren hemşerilerimize, misafirlere teşekkürlerini iletti. 

  Tahsin Söğüt konuşmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’i kürsüye davet etti. Bakan Dinçer Gümüşhane ile ilgili duygu ve düşüncelerini, Gümüşhaneliler ile ilgili duygularını paylaştı.
  Tahsin Söğüt’ten sonra sahne alan Gümüşhane’ye bir çok eserler kazandıran sanatçımız Mahmut Polat kendi bestelediği Gümüşhane Türküleriyle hemşerilerimiz doyasıya coşturdu. 

  Programın devamında GÜYAD Yönetim kurulu üyeleri sahne aldı ve yapmış olduğu çalışmalar ve emeklerinden dolayı Başkan Söğüt, yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini iletti. 

  Forklor gösterilerinin ardından Ümraniye Belediye Başkanı Mustafa Can ve Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı selamlama konuşmaları yaptı. Konuşmaların ardından Aşık Kul Nuri Memleketi Gurbete getiren eserlerini sazının telleriyle yansıttı.  Gümüşhane Milletvekili Prof. Dr. Yahya Doğan ve 21. Dönem Milletvekili Bedri Yaşar’da selamlama konuşması yaptı. 
  Programın son kısmında Kelkit Vadisinin güçlü sesi Mustafa Küçük türküleri ve oyun havalarını hemşerilerimizle paylaştı.
   
  Haber Kaynağı: Haber29.NET
   
   


  Yorumlar

  Sadece Site Üyelerimiz Yorum Yazabilir. Lütfen Üye Girişi Yapınız.
   
  Üye Girişi
  Facebook
  www.teknovizyon.net/
  YukariCik