• Ana Menü
  Köşe Yazıları
  Foto Galeri
  Anket
  Bu Yıl Köye Gidecekmisiniz ?


  Sayac  İstatistikler Yükleniyor ..!

  Mahmut Polat - Gümüşhane Türküleri

  Mahmut Polat - Gümüşhane Türküleri

  Gümüşhaneli sanatçı Ozan Mahmut Polat’ın 'Gümüşhane Türküleri' adını taşıyan yeni albümü 2 yıllık bir çalışmanın ardından bugün müzik marketlerdeki yerini aldı.

   

  Gümüşhaneli sanatçı Ozan Mahmut Polat’ın ‘Gümüşhane Türküleri’ adını taşıyan yeni albümü 2 yıllık bir çalışmanın ardından bugün müzik marketlerdeki yerini aldı.

  Gümüşhane köylerinde yaklaşık 10 yıl süren alan çalışmasının ardından derlediği türkülerdeki eksik sözleri de tamamlayan Polat, 15 parçadan oluşan albümünde 7 dik horon, 5 halat ve 4 slow türkü yer aldığını söyledi.

  Daha önceki albümlerinden 3 Gümüşhane türküsünü de bu albümüne dahil ettiğini ifade eden Polat, ulusal sözlü müzik kültürüne kazandırılan bu türkülerin ayrıca Kültür Bakanlığı arşivine de gümüşhane türküsü olarak aldırıldığını kaydetti.

  Piyasa ortamında emsalleri ile rekabet edebilecek alt yapı ve müzik aranjeleri ile Gümüşhane Türkülerini Gümüşhanelilerin ve türkü severlerin beğenisine sunduğunu kaydeden Polat, bundan sonraki hedefinin Gümüşhane’den derlediği 100’e yakın türkünün notalarını yazarak, belge haline getirip gelecek nesillere aktarmak ve Türk edebi dünyasına sunumunu yapmak istediği “Gümüşhane Türküleri Kitabı” olduğunu belirtti.

  Dida müzikten çıkan albümde birinci sınıf müzisyenlerle çalıştığını, yapım ve yönetiminin kendisine ait olduğu albümün tüm müzik marketler ile dijital müzik dinleme servislerinde yer aldığını dile getiren Polat, maddi ve manevi destek olan herkese Gümüşhane kültürü adına teşekkür etti.

  Polat, ayrıca “Yaslanmış köyüme sıralı dağlar” adlı parçaya Kelkit ilçesinde çektiği klipin 6 televizyon kanalında yayınlandığını ve Gümüşhane’den de çok seyredildiğini ifade ederek, albümün önümüzdeki haftadan itibaren Youtube’de MÜYAP kanalında yayınlanacağını da sözlerine ekledi.

  Albümde yer alan parçalar şu şekilde:

  1. Yaslanmış Köyüme Sıralı Dağlar
  2. Su Gelir
  3. Kezbanın Etekleri
  4. Gümüşhane Diki
  5. Gümühanalı
  6. Hava Hatun
  7. Kahkullü Yarim
  8. İnsanları Severiz Biz
  9. Oynama Kız
  10. Yaylanın Çimeni
  11. Sarı Kız
  12. Memleketim
  13. Yandım
  14. Can Gümüşhane
  15. Gülüm Kaldı

  Albümü ücretsiz olarak dinlemek için BURAYI tıklayınız…

  Kaynak : www.gumushane.gen.tr

   


  Yorumlar

  Sadece Site Üyelerimiz Yorum Yazabilir. Lütfen Üye Girişi Yapınız.
   
  Üye Girişi
  Facebook
  www.teknovizyon.net/
  YukariCik